sobota, 22 sierpnia 2015

Crepes, Eis, Waffel usw. - Berlin!

Berlin kocham z wielu powodów. Ich lista powiększa się z dnia na dzień i mam wrażenie, że ten proces nigdy się nie skończy. Jednym z nich są takie miejsca, jak to, o którym Wam dzisiaj napiszę. Odkryte zupełnie przypadkiem, niepozorne z zewnątrz, za to od środka powalające klimatem, z miłą obsługą, z dobrym jedzeniem, kawą i wszystkim, o czym akurat zamarzycie. Miejsca, które są miejscami magicznymi, bez wątpienia. Z pozoru niepasujące do siebie elementy tworzą genialną całość, której tak naprawdę ani zdjęcia ani słowa nie są w stanie opisać. Ta mała kawiarenka, która żadnej konkretnej nazwy chyba właściwie nie ma, na szyldzie widnieje jedynie napis: "Crepes, Eis, Waffel usw." co oznacza: "Naleśniki, lody, gofry itd." - a co w praktyce oznacza również przepyszną mrożoną kawę i czekoladę - bo to właśnie zamówiłyśmy. Wchodząc do środka od razu się w tym miejscu zakochałam. Wnętrze iście magiczne, dziecięce, wyciągnięte jakby ze środka wesołego miasteczka! - obłędnie obłędny (!) żyrandol, karuzela z kucykami, maszyna do robienia waty cukrowej, książki dla dzieci, wszędzie słodycze, balonowe gumy, a za ladą urocza, starsza pani - po prostu bajka! Nasze oczy były zachwycone. I żołądki też! I portfele, bo warto wspomnieć również o tym, że ceny były bardzo niskie, jak na to, co zostało nam podane. Jeśli będziecie więc w Berlinie, w okolicach Mehringdamm, koniecznie szukajcie tej kawiarenki. Ja, osobiście, z przyjemnością jeszcze tam kiedyś wrócę.7 komentarzy:

 1. Miłością bezgraniczną kocham wesołe miasteczko, więc z miłą chęcią pojechałabym do tej knajpki ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdjęcia na insta i mnie oczarowało. W środku musi panować magiczny klimat! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To musi być niezwykłe miejsce :)
  http://nackany-zeszycik.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Do tej pory nie było mi dane być w Berlinie czego szczerze żałuję. Czekam więc na dzień, kiedy wreszcie moje szlaki pokierują się w jego stronę. Miejsce nie tylko z Twojego opisu, ale także ze zdjęć wydaje się niezwykłe i zjawiskowe. Wręcz magiczne. Dlatego też na pewno będzie ono na liście rzeczy i zabytków do zobaczenia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Doslownie magi! Też uwielbiam odkrywać takie miejsca :) Ja bede po raz kolejny w Berlinie na pewno poszukam tego miejsca :) Pozdrawiam cieplo!

  OdpowiedzUsuń
 6. ach ten Berlin! Świetne miejsce! Na pewno wpadnę będąc w okolicy

  OdpowiedzUsuń