środa, 25 lutego 2015

Brezel Company Berlin

"Jednym z kulinarnych symboli Berlina jest ... Precel!" - wiedziałam o tym jeszcze przed wyjazdem do Berlina i pisałam Wam o tym jeszcze na początku września. Pamiętacie? O, tutaj. Pisałam o miejscu, gdzie można podobno zjeść najlepsze precle w Berlinie - piekarnia Brezel Company. I w końcu, prawie na sam koniec mojego pobyty w tym cudownym mieście, w końcu tam dotarłam! I to nie sama, a z Karoliną z Kuchnii Smakoszy! Lepszego towarzystwa mieć nie mogłam. Historia tego miejsca sięga czasów upadku muru berlińskiego. Jak można przeczytać na ich stronie internetowej - wszystko zaczęło się od sprzedawania precli na ulicach miasta. Dopiero w latach 90. Brezel Company otworzyło piekarnio-kawiarnię, gdzie można przyjść, usiąść, zjeść najlepszej jakości wypieki, wypić kawę lub herbatę. I te wypieki są naprawdę najlepszej jakości! Zjadłam w Berlinie wiele brezli, ale te były wyjątkowe! A jaki wybór! Ja zdecydowałam się na brezla z serem żółtym oraz pestkami dynii, Karolina wybrała brezla z czekoladą i w wersji klasycznej. Ach, żadna z nas się nie zawiodła! Coś pysznego! Należy dodać, że można było jeszcze wybierać spośród tych z makiem, sezamem, pestkami słonecznika, z masłem. Do wyboru, do koloru! Oprócz brezli, zdecydowałam się również na kawę. Ach, miałyśmy naprawdę królewskie śniadanie! Jeśli kiedykolwiek będziecie w Berlinie, odwiedźcie to miejsce!

10 komentarzy:

 1. chętnie bym spróbowała tradycyjnego precla z Berlina :)

  OdpowiedzUsuń
 2. z czekoladą najmniej mnie zachwycił, ale klasyczny? cuuudoooo! Precle to najlepsza wersja jak zwiedzić Berlin od kuchni :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę tam w końcu zajść pryz kolejnej wizycie w Berlinie, bo już za długo to sobie obiecuję :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Mniam :) widzę, że bardzo innowacyjne te ich precle :) ja uwielbiam te klasyczne, z samą solą. Z piwem w Monachium smakują wybornie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tyle razy byłam w Berlinie, a jeszcze tam nie dotarłam. Poważne zaniedbanie z mojej strony, ajaj ;-). Muszę to nadrobić! Wyglądają niesamowicie! :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Precle- wspomnienie dziciństwa <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy nie jadłam precla! Ten z czekoladą wygląda pysznie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam precle i chętnie bym takiego niemieckiego spróbowała!

  OdpowiedzUsuń
 9. Ładnie wyglada ten precel z czekolada

  OdpowiedzUsuń