poniedziałek, 21 października 2013

kulinarni blogerzy pomagają psiakom!
Dzisiaj nie mam dla Was przepisu, ale mam dla Was zaproszenie do wspaniałej akcji, jaką jest akcja "Karmimy Psiaki" i najnowsza, ogólnopolska inicjatywa "Hau'asujemy!", której celem jest zebranie jak największej ilości posiłków dla bezdomnych zwierząt oraz pomoc w znalezieniu dla nich nowych domów pełnych miłości. Poza tym, takim nadrzędnym celem tej inicjatywy jest zebranie środków na budowę pierwszego w Polsce Ogólnopolskiego Centrum Adopcyjnego dla Psiaków. Wystarczy, że wejdziecie na stronę www.karmimypsiaki.pl i wirtualnie "nakarmicie" psiaka! Każde trzy kliknięcia, każde trzy osoby, które zalogują się na stronie to jeden posiłek przekazany na rzecz psiaków ze schronisk znajdujących się na terenie całej Polski. Dla Was (dla nas) to tylko kilka minut, a dla tych zwierząt to naprawdę wiele! Teraz pewnie zapytacie, co wspólnego ma ta akacja z blogiem kulinarnym? Otóż, wbrew pozorom, wspólnego ma bardzo dużo. Akcja obejmuje bowiem współpracę z blogerami (i to właśnie blogerami kulinarnymi) oraz organizowany jest kulinarny konkurs! Na czym polega? Już wyjaśniam: 

Zadaniem jest ugotowanie/upieczenie dania inspirowanego miłością do czworonogów. Następnie należy przesłać zdjęcie wraz z przepisem na konkurs@karmimypsiaki.pl. Wszystkie nadesłane prace zostanę umieszczone w albumie ze zdjęciami na fan page karmimypsiaki.pl. Album startuje 22 października, ale można dołączyć również po tym terminie, przesyłając zgłoszenie maksymalnie do 7 listopada. Spośród dwudziestu osób, które w dniu 13 listopada o godzinie 15.00 uzbierają największą liczbę głosów Jury Karmimy Psiaki wybierze pięć osób. Zwycięzcę nagrody głównej oraz nagród pocieszenia! Do dzieła!


Akcja obejmuje również serię świetnych koncertów! Pierwszy koncert odbędzie się w Krakowie, już 17 listopada. W klubie Kwadrat zagrają: GOORAL i Kasia Sochacka. Dodatkowo odbędzie się pokaz stylizacji blogerek modowych, które wzięły udział w konkursie na "festiwalową stylizację" oraz pokaz przysmaków "inspirowanych miłością do czworonogów" przygotowanych przez blogerów kulinarnych. Będzie zabawa!

JAK JESZCZE MOŻNA POMÓC: - ZBIÓRKA KARMY: Głównym Partnerem akcji jest Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Wspólnymi siłami odbierane będą podarunki w postaci karmy i innych, jakichkolwiek przedmiotów, które mogą przydać się w schronisku (czyt: koce, dywany, smycze, obroże). - ZBIÓRKA UŻYWANYCH TELEFONÓW: Partner wydarzenia, portal Greengo.pl umożliwia zbiórkę używanych telefonów komórkowych (mogą być też nowe, stłuczone czy nie działające), z których cały dochód przeznaczy w formie darowizny na rzecz akcji Karmimy Psiaki. Dołączcie! Razem pomóżmy psiakom!

7 komentarzy:

 1. fajna akcja, każda forma pomocy się liczy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie! a im nas więcej, tym lepiej :)

   Usuń
 2. robię to od jakiegoś roku :) kupuję też soczewki w sklepie który wspiera akcję (bezokularow.pl). Ponadto jak zapiszecie się na maile, to będziecie otrzymywać spam który też pomaga pieskom :D wiele nie kosztuje a pomaga


  konkurs super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. super! tak, tak, ten "spam" też pomaga, już od dawna jestem zapisana :)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. nie, nie, skąd! kliknięcie jest darmowe :)

   Usuń